Opis alternatywny powinien przekazać treść ilustracji

W każde popoÅ‚udnie  od poniedziaÅ‚ku do czwartku w godz. 11.30-16.00  pracownia plastyczna jest miejscem, gdzie dzieci i mÅ‚odzież rozwijajÄ… swoje zainteresowania sztukÄ….  Pod kierunkiem instruktorki plastyki Elżbiety Wróbel powstajÄ… prace na wystawy i do wÅ‚asnych kolekcji.

Pracownia zajmuje się przede wszystkim rozbudzaniem zainteresowań plastycznych:

• podstawa rysunku i malarstwa,
  • perspektywa, proporcje, Å›wiatÅ‚ocieÅ„,
  • różne techniki plastyczne, takie jak pastel, grafika, farby olejne.

W pracowni powstajÄ… kompozycje obrazów ojelnych, budowa blejtramu, gruntowanie podobrazia. Organizowane sÄ… zajÄ™cia warsztatowe przygotowujÄ…ce uczniów do egzaminów z rysunku i malarstwa do szkół Å›rednich i wyższych.

ZajÄ™cia w pracowni prowadzi instruktor plastyk Ryszard Artysta-Malarz.

Przez caÅ‚y rok w pracowni funkcjonuje wystawa naszego plastyka Ryszarda Artysty-Malarza, która chÄ™tnie jest odwiedzana przez wielu miÅ‚oÅ›ników malarstwa olejnego. Sam autor chÄ™tnie udostÄ™pnia swoje prace zwiedzajÄ…cym i wiele z nich przekazuje od lat na liczne aukcje charytatywne.

W ciÄ…gu caÅ‚ego roku przygotowywanych jest kilka wystaw indywidualnych i zbiorowych w Domu Kultury w Naszej Gminie. StaÅ‚Ä… częściÄ… sÄ… wystawy poplenerowe przy współpracy z innymi oÅ›rodkami kultury w naszym regionie.