czwartek, 01 marzec 2018 16:56

Konkurs Rysunku Satyrycznego 2018

REGULAMIN

Ogólnopolski Konkurs Rysunku Satyrycznego „Wąchock się śmieje”  jest imprezą organizowaną przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Wąchocku.

Organizator zaprasza - do Polskiej Stolicy Humoru – artystów  uprawiających rysunek satyryczny i rysunkową formę dowcipu.

Konkurs ma charakter otwarty, a jego tematyka nawiązuje do powszechnie znanych dowcipów o Wąchocku i jego sołtysie.

Wiecie dlaczego sołtys Wąchocka zaczął rysować najdłuższy dowcip  świata?

-  Bo pomyślał, że braknie mu słów, by go opowiedzieć!

„Wąchock się śmieje” zarówno z dowcipów  opowiadanych o nim samym, jak i z innych żartów bawiących na co dzień ludzi.  Stąd  warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie minimum 4 rysunkowych prac satyrycznych nigdzie niepublikowanych (oryginały) w technice dowolnej -  format do A3 ,  które będą satyryczną ilustracją dowcipów o  Wąchocku  i o Sołtysie, (akceptujemy również dowcipy  spoza zbioru, lub nowo wymyślone),  a 2 prace będą o dowolnej tematyce wybranej przez   autora.

(Do regulaminu dołączamy zbiór przykładowych dowcipów o Wąchocku)

1.Rysunki należy przesłać na adres organizatora w nieprzekraczalnym terminie do  15 maja 2018 r.

na adres: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Wąchocku

ul. Kościelna 7, 27-215 Wąchock

Konkurs koordynuje Marian Susfał – dyrektor MGOK tel. 600 569 703

Pozostałe postanowienia regulaminu:

Oceny nadesłanych prac dokona Jury powołane przez organizatora.

Organizator przewiduje następujące  nagrody:

Miejsce I – nagroda pieniężna 1200 zł

Miejsce 2 – nagroda pieniężna 700 zł

Miejsce 3 – nagroda pieniężna 500 zł

Wyróżnienia  i  nagrody sponsorów

Ogłoszenie wyników konkursu – do 25 maja 2018 r.

1.Nagrodzeni i wyróżnieni uczestnicy konkursu zostaną zaproszeni do udziału w uroczystości wręczenia nagród i na wernisaż wystawy pokonkursowej,  który będzie miał miejsce   1.06. 2018 r.

Informacja o wynikach konkursu zostanie umieszczona na stronie MGOK: www.mgok.wachock.plAutorzy  prac zostaną powiadomieni drogą mailową lub telefonicznie.

1. Każda praca powinna być opisana na odwrocie imieniem i nazwiskiem autora. Do prac należy dołączyć podpisaną kartę zgłoszenia. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za uszkodzenia powstałe w czasie transportu.

2. Prace nagrodzone i wyróżnione przechodzą na własność Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Wąchocku wraz z prawami autorskimi majątkowymi pozwalającymi na nieograniczone korzystanie i rozporządzanie. Pozostałe prace odeślemy autorom (dopiero po wystawie pokonkursowej), jeśli uprzednio złożą odpowiednią dyspozycję na piśmie.

3. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na udział w wystawie pokonkursowej oraz na reprodukowanie prac do celów reklamowych w/w wystawy za pośrednictwem wszelkich mediów, dowolną ilość razy, bez wynagrodzenia, a także zamieszczenie ich w drukach towarzyszących wystawie pokonkursowej. Kopie prac mogą być prezentowane w formie wystaw objazdowych po zakończeniu wystawy pokonkursowej poza Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Wąchocku.

4. Autorzy prac konkursowych otrzymają katalog wystawy. Ich prace zostaną opublikowane w periodyku kulturalno-społecznym „Dookoła Wąchocka” wydawanym przez MGOK w Wąchocku.

5. Nadesłanie na konkurs prac wraz z kartą zgłoszenia jest jednoznaczne z wyrażeniem przez Autora zgody na warunki niniejszego regulaminu i na publiczne ujawnienie przesłanych danych.

TU: KARTA ZGŁOSZENIA

Czytany 6863 razy Ostatnio zmieniany piątek, 02 marzec 2018 09:07