niedziela, 21 maj 2017 12:29

Bramkarz Vive Sławomir Szmal odwiedził Wąchock

Zażyłe kontakty wąchockich miłośników piłki ręcznej z drużyną Vive Tauron Kielce zaowocowały koleją ciekawą inicjatywą łączenia pasji do sportu i poznawania historii. Gimnazjum w Wąchocku gościło Sławomira Szmala sławnego bramkarza KS VIVE Tauron Kielce. Oficjalnego powitania gościa dokonała dyrektor Gimnazjum Publicznego w Wąchocku Beata Sikorska. Spotkanie z młodzieżą było pośrednio okazją do promocji najnowszego wydania książki Cezarego Chlebowskiego "Pozdrówcie Góry Świętokrzyskie" z inicjatywy Jana Nowaka prezesa Fundacji Pamięć i Niepodległość.

Osobistymi refleksjami na temat książki opisującej partyzanckie czyny  podzielił się z młodzieżą zastępca burmistrza Sebastian Staniszewski i prezes Szczepan Mróz.

Sławomir Szmal rozmawiał ze swoimi następcami - młodzieżą grającą w szczypiorniaka, podpisywał koszulki, pozował do wspólnych fotografii i poznawał bliżej Wąchock.

Gimnazjalna drużyna piłki ręcznej Meteor Wąchock z trenerem Aldoną Parką nie odstępowali swojego idola. Pan Sławek miał nawet propozycję wspólnego treningu z gimnazjalistami w klasztornych ogrodach.  Klasztor Cystersów był kolejnym miejscem spotkania i oddania hołdu pamięci  partyzantowi, cichociemnemu mjr. Janowi Piwnikowi "Ponuremu" i jego żołnierzom. W zwiedzaniu zawodnikowi towarzyszyli działacze klubowi, prezes Fundacji Vive Serce dzieciom Grażyna Jarosz i Szczepan Mróz - prezes Stowarzyszenia Pamięci Świętokrzyskich Zgrupowań Partyzanckich Armii Krajowej "Ponury - Nurt".

Gospodarzy reprezentowali także ojciec Gerard Staszczyszyn o.Cist, Marian Susfał dyrektor Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury, Honorowy Sołtys Wąchocka Marek Samsonowski. Oprowadzanie w klasztore cystersów poprowadził br.Albert Gizan, który jak się okazało jest niesamowitym kibicem sportowym i posiada godną pozazdroszczenia wiedzę na temat różnych dyscyplin m.in. piłki nożnej, ręcznej, boksu, kolarstwa itd. Na zakończenie delegacja młodzieży i Pan Sławomir Szmal złożyli wiązanki kwiatów przy pomniku mjr Jana Piwnika Ponurego.

Czytany 1347 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 21 maj 2017 13:06