21 marzec 2017

 

Wiejski Dom Kultury w Wielkiej Wsi i Stowarzyszenie Wielka Nasza Wieś14 marca br. zorganizowali w Wiejskim Domu Kultury „ Spotkanie ze sztuką”. Podczas spotkania odbył się wykład i prezentacja znanych i uznanych twórców ludowych Andrzeja i Lucyny Kozłowskich – rzeźba i wycinanka ludowa.

 

Wiejski Dom Kultury w Wielkiej Wsi i Stowarzyszenie Wielka Nasza Wieś14 marca br. zorganizowali w Wiejskim Domu Kultury „ Spotkanie ze sztuką”. Podczas spotkania odbył się wykład i prezentacja znanych i uznanych twórców ludowych Andrzeja i Lucyny Kozłowskich – rzeźba i wycinanka ludowa. Artysta tworzy prace już ponad 40 lat. Inspiracją dla pierwszych rzeźb były opowiadania i legendy świętokrzyskie, a następnie życie codzienne małych wsi i miasteczek. Jest członkiem Stowarzyszenia Twórców Ludowych w Lublinie. Swoje prace prezentował na ponad 100 wystawach w Polsce i zagranicą między innymi w Kielcach, Lublinie, Brukseli, Monachium oraz w Słowenii i Chorwacji. Artystka wykonuje wycinanki z kolorowego lub białego papieru. Wzory układa w głowie, bez wcześniejszego szkicowania na papierze. Pomysły czerpie z folkloru, Biblii i natury. W pracach nawiązuje do żywotów świętych oraz legend regionu świętokrzyskiego. Jej pierwsze prace powstały w 1995 roku. Od tego czasu wycinanki artystki pokazywane były na wielu wystawach zbiorowych oraz indywidualnych  w kraju i zagranicą m. in. Muzeum Wsi Kieleckiej, Muzeum Zabaw i Zabawek w Kielcach, Muzeum Częstochowskie, Miejskim Centrum Kultury w Skarżysku Kamiennej.Spotkanie ze sztuką w WDK w Wielkiej Wsi umilił słodki poczęstunek przy kawie i herbacie.

 

Wiejski Dom Kultury w Wielkiej Wsi i Stowarzyszenie Wielka Nasza Wieś14 marca br. zorganizowali w Wiejskim Domu Kultury „ Spotkanie ze sztuką”. Podczas spotkania odbył się wykład i prezentacja znanych i uznanych twórców ludowych Andrzeja i Lucyny Kozłowskich – rzeźba i wycinanka ludowa. - See more at: http://wachock.pl/#sthash.2uWkpaD7.dpuf
Wiejski Dom Kultury w Wielkiej Wsi i Stowarzyszenie Wielka Nasza Wieś14 marca br. zorganizowali w Wiejskim Domu Kultury „ Spotkanie ze sztuką”. Podczas spotkania odbył się wykład i prezentacja znanych i uznanych twórców ludowych Andrzeja i Lucyny Kozłowskich – rzeźba i wycinanka ludowa. - See more at: http://wachock.pl/#sthash.2uWkpaD7.dpuf
Wiejski Dom Kultury w Wielkiej Wsi i Stowarzyszenie Wielka Nasza Wieś14 marca br. zorganizowali w Wiejskim Domu Kultury „ Spotkanie ze sztuką”. Podczas spotkania odbył się wykład i prezentacja znanych i uznanych twórców ludowych Andrzeja i Lucyny Kozłowskich – rzeźba i wycinanka ludowa. - See more at: http://wachock.pl/#sthash.2uWkpaD7.dpuf
Wiejski Dom Kultury w Wielkiej Wsi i Stowarzyszenie Wielka Nasza Wieś14 marca br. zorganizowali w Wiejskim Domu Kultury „ Spotkanie ze sztuką”. Podczas spotkania odbył się wykład i prezentacja znanych i uznanych twórców ludowych Andrzeja i Lucyny Kozłowskich – rzeźba i wycinanka ludowa. - See more at: http://wachock.pl/#sthash.2uWkpaD7.dpuf
Wiejski Dom Kultury w Wielkiej Wsi i Stowarzyszenie Wielka Nasza Wieś14 marca br. zorganizowali w Wiejskim Domu Kultury „ Spotkanie ze sztuką”. Podczas spotkania odbył się wykład i prezentacja znanych i uznanych twórców ludowych Andrzeja i Lucyny Kozłowskich – rzeźba i wycinanka ludowa. - See more at: http://wachock.pl/#sthash.2uWkpaD7.dpuf
Wiejski Dom Kultury w Wielkiej Wsi i Stowarzyszenie Wielka Nasza Wieś14 marca br. zorganizowali w Wiejskim Domu Kultury „ Spotkanie ze sztuką”. Podczas spotkania odbył się wykład i prezentacja znanych i uznanych twórców ludowych Andrzeja i Lucyny Kozłowskich – rzeźba i wycinanka ludowa. - See more at: http://wachock.pl/#sthash.2uWkpaD7.dpuf