Jedno z najstarszych stowarzyszeń działających w Wąchocku. Powstało 15 grudnia 1986r. Celem stowarzyszenia jest inicjowanie działalności naukowo - badawczej popularyzatorskiej z zakresu historii Wąchocka, zachowania dziedzictwa kulturowego i szeroko rozumianej promocji naszego miasta i gminy. Od chwili powstania TPW starało się być obecne na kulturalnej mapie gminy. Z naszej inicjatywy zorganizowane zostały w 1987r. pierwsze dni Wąchocka. Dni te były pomyślane jako okazja do szerokiej promocji Wąchocka. Gościło na nich wielu powszechnie znanych i lubianych artystów scen muzycznych i kabaretowych kraju. - See more at: http://wachock.pl/s,15,Stowarzyszenia.html#sthash.7YFeUaJ4.dpuf

Jedno z najstarszych stowarzyszeń działających w Wąchocku. Powstało 15 grudnia 1986r. Celem stowarzyszenia jest inicjowanie działalności naukowo - badawczej popularyzatorskiej z zakresu historii Wąchocka, zachowania dziedzictwa kulturowego i szeroko rozumianej promocji naszego miasta i gminy. Od chwili powstania TPW starało się być obecne na kulturalnej mapie gminy. Z naszej inicjatywy zorganizowane zostały w 1987r. pierwsze dni Wąchocka. Dni te były pomyślane jako okazja do szerokiej promocji Wąchocka. Gościło na nich wielu powszechnie znanych i lubianych artystów scen muzycznych i kabaretowych kraju