30 październik 2019

Temat - film. Spotkania realizowane w ramach projektu  Towarzystwa Przyjaciół Wąchocka. Gośćmi spotkania byłi: Dariusz Gąsowski i Krzysztof Szczygieł.

Dariusz Gąsowski

– rodzinnie pochodzący z Wąchocka a zawodowo związany z Łodzią.  Operator obrazu.
Od 1985r. zatrudniony w  TVP.  Uznany, bardzo dobry wszechstronny operator w dorobku ma ok. 100 dużych pozycji w tym cykle „Klasztory Polskie”, „Duchy, zamki, upiory”, 110 LAT SCENY POLSKIEJ W ŁODZIi i kilkadziesięciu innych programów telewizyjnych m.in.:  filmy o Annie Seniuk, Zbigniewie Zapasiewiczu, Irenie Kwiatkowskiej, programów poświęconych kulturze, sportowi i informacji. Współautor zdjęć do serialu fabularnego SPRAWA NA DZIŚ emitowanego w latach 2003 - 2005
Członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

Krzysztof Szczygieł

– mieszkaniec Parszowa, menedżer kultury, pilot motoparalotniowy, fotograf, realizator autorskich i zbiorowych wystaw fotograficznych i multimedialnych prezentacji fotograficzno - filmowych.
Organizator i współorganizator ponad 100 plenerów, w tym fotografii lotniczej. Pomysłodawca organizator i realizator “Ogólnopolskiego Mobilnego Pleneru Aero-Foto” – fotografii lotniczej, oraz przelotu nad “Koroną Gór Polskich”. Autor fotografii lotniczych wielokrotnie publikowanych i prezentowanych w mediach.
Pilot PG - PPGG. Konstruktor pojazdów latających. Pilot testujący nowe konstrukcje.
 Prezes Fundacji Kultury.

Sfinansowano  z projektu „Spotkania Artystyczne Dookoła Wąchocka”, realizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Wąchocka
- poddziałanie: „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020